вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się psują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий